Ukliďme Česko 2017

Dne 8.4.2017 jsme se již podruhé zúčastnili akce Ukliďme Česko společně se spolkem Čisté Mutěnice a Zeleným domem Pohoda v Hodoníně. Tentokrát jsme byli rozděleni na několik skupin. Na skládce v Mutěnicích skončilo cca 7 metráků odpodu.

Nás bylo šest dětí a dva vedoucí. Dali jsme si malou procházku přes vlakové nádraží v Mutěnicích a těsně před kolejemi jsme zahnuli doprava, pokračovali podél lesa a polí k hlavní silnici. Poté kousek podél hlavní silnice až k odbočce na Bojanovici, tam jsme ještě vyčistili první remízek. Pak už nás společně s několika pytli odpadků  🙂 naložili členové spolku Čisté Mutěnice a odvezli zpět.

Ale vezměme to pěkně od začátku.

• Fasování nezbytného proviantu :-). Dostali jsme vodu, tatranku, pytle na odpadky a pracovní rukavice. Díky sponzoři. :-).

• A tady už jsme v plném nasazení. 🙂  Nasbírané pytle společně s dalším odpadem  jsme nechaly u cesty, kde je pak vyzvedlo auto firmy THERMONT Mutěnice s.r.o.

• Co jsme našli letos?

Odpadkový koš nám byl ještě po nějakou dobu užitečný.

Dvě penumatiky a nádrž od motorky vzbudily v klucích naději,  že by tu motorku mohli složit i celou. 😉

Zatímco z „horáka“ jsme našli jen duši ;-).

O archivní kosmetické přípravky nebyla ani letos nouze. Červená formulka byla sice lákavá, ale nakonec skončila i ona v odpodcích.

Stejně jako modrý kobereček. Asi ho tam, když dosloužil, nechal Aladin.  🙂

Tyto pytle s odpadky jsme vyzvedli při zpáteční jízdě  kousek v lese u silnice do Bojanovic. Někdo zřejmě již neměl dost síly na to dovést je až na skládku a tak je nechal na půl cesty. 🙁

• Ale odpadky naštěstí nejsou to jediné, na co můžete v lese narazit.

• Ovšem ostatní dvě skupiny si také užívaly zajímavých objevů. Největším překvapením byl nález vojenské pyrotechniky na Větřáku, ale to už je zase jiný příběh. O tom si můžete přečíst na webu spolku Čisté Mutěnice.

No co si budem, řádně nás to zmohlo. 🙂

Děkujeme všem sponzorům:

Skládka Hraničky, spol. s r.o.

THERMONT Mutěnice s.r.o.

Barvy Rozehnal

Vinařství Bc. Josef Vagunda-Drgáč

Další fotografie z celé akce můžete najít v těchto albech:

Ukliďme Česko 2017 Zelený dům Pohoda Hodonín

Více informací o tom, kde se přesně uklízelo najdete v článku Vyhodnocení akce Ukliďme Mutěnice III.